Yeniceoba Gazetesi

Bölgenin Nabzı

Yeniceoba’nın Yıldızları Başarıya Doymuyor

Yeniceoba’lı öğrencilerden önemli başarılar gelmeye devam ediyor.

Bahar Sevim adlı öğrenci okullar arası halter yarışmasında Konya il birincisi olurken, Doğan Demir adlı öğrenci okullar arası hentbol müsabakalarında takımıyla il birinciliğini elde etti. Bahar Sevim ve Doğan Demir Yeniceoba’da açılan “Spor Liselerine Hazırlık Kursuna” katılarak Konya Spor Lisesini kazanmışlardı.Yeniceoba’lı beden eğitimi öğretmeni Burkan Kerpiç başarılarında önemli bir role sahiptir.

Gençler Halter 74 kilo da Bahar Sevim 60 kilo silkme, 47 kilo koparma toplamda 107 kilo kaldırarak Konya il birincisi olmuştur ve Osmaniye de gerçekleştirecek olan Halter Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Doğan Demir’in Spor Lisesinde ilk senesi olmasına rağmen hentbol takımına seçilerek, Konya da takımıyla birlikte hentbol il birinciliğini elde etmiştir ve Isparta da gerçekleştirilecek olan Hentbol Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Başarılarından dolayı Bahar Sevim’i, Doğan Demir’i, Konya Spor Lisesi öğretmenlerini ve Yeniceobalı beden eğitimi öğretmeni Burkan Kerpiç’i Yeniceoba Bölge Gazetesi Olarak tebrik ederiz.