Yeniceoba Gazetesi

Bölgenin Nabzı

Siz Sözünüzde Durun Ben Sözümün Arkasındayım

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Yeniceoba’da yapılan Prestij Yol Çalışmasını yerinde inceledi. Birçok konu hakkında konuşan Mehmet Kale, 1985 yılından beri Yeniceoba halkının sorunu olan arsalar hakkında da açıklama yaptı.

Mehmet Kale, “ 1985 yılından beri almak için çabaladığınız tapuları ben bitirdim ve  dağıtacağım. Sadece pandemiden dolayı bir süreç bekliyoruz.” şeklinde konuştu. Tapunun çıktığına inanmayanlara seslenen Kale, “Benim için söz senettir, namustur. Ben tamam dediysem tamamdır. Bu sözümü tutmadığım taktirde tüm Yeniceoba halkı karşıma çıkıp hesap sorabilir. Herkese hayırlı olsun. Sizin uzun yıllardır süren arsa sorununuzu çözdüm.” ifadelerini belirtti.  Tapuların  halka sinema salonun da  Encümen kararıyla teslim edileceği bildirildi.  

“Sanayiyi Satmadan Önce Şartım Vardı”

Arsa konusundan sonra diğer önemli bir konu olan sanayi konusuna değinen Kale, “Sanayiyi satarken benim size bir şartım vardı. Oda şuydu; herkes dükkanları tek tip boya yapacak, sundurmaların hepsi ayı olacak. Buna karşılık bende Yeniceoba’ya yakışır, yağmur direnajı ile beraber tüm sokakları pırıl pırıl yaparak sanayiyi size geri teslim edecem.” dedi. 

Tek tip tabela projesinden bahseden Kale, “Dükkanların tabelalarını ve sundurmalarını  bizim dediğimiz kriterlerde yapın, bende sizlere  söz veriyorum  Yenicebaya yakışır, içinde saat kulesi olan güzel bir meydan yaparım.” ifadelerini kullandı.

“Kesin Olmamakla Beraber Müjde”

Kale, “Yeniceoba’ya söz vermediğim halde kesin olmamakla birlikte doğalgazı 2023’ten önce getireceğim.’’ açıklamasını yaptı.

“Sokak Hayvanlarının Kısırlaştırması Devam Edecek”

Pandemiden dolayı sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına ara verildiğini fakat kısırlaştırmaya devam edileceğini  söyleyen Kale, “ Yasa gereği barınak yapmak bize ait değil. Büyükşehir Belediyesi barınak  yapacağı zaman hayvanseverlerin ‘Sokak hayvanlarını özğürlüklerinden kısıtlayamazsınız’ tepkisi üzerine  Büyükşehir Belediyesi bu çalışmaları iptal etti.” dedi.