Yeniceoba Gazetesi

Bölgenin Nabzı

LGS için deneme sınavı yapıldı

LGS’YE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLER İÇİN DENEME SINAVI YAPILDI
İlçemizde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte hazırladığı LGS deneme sınavı yapıldı.
Bu sene LGS sınavına girecek olan 8.sınıf öğrencilerimiz geçtiğimiz Perşembe günü Konya’daki öğrencilerle aynı anda deneme sınavına girdi.
Pandeminin yaşandığı bugünlerde öğrencilerin LGS sınavına hazırlanmalarını desteklemek için gerçekleştirilen sınava öğrenciler yoğun katılım gösterdi.
Sınav tüm öğrencilerimiz için ücretsiz olarak yapıldı ve 3 saat boyunca devam etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet SARITAŞ konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:
‘’Hepimiz ülkemizin yarınları olan öğrencilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Pandemiden dolayı uzun süredir uzaktan yapılan sınavlar Konya Büyükşehir Belediyemizin ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklığıyla yüz yüze gerçekleştirildi. İnşallah öğrencilerimiz istifade edeceklerdir. Bu sınavın yapılmasında emeği geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim ALTAY’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e, Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışanlarına ve sınavın yapılmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.’’