Yeniceoba Gazetesi

Bölgenin Nabzı

Girişimci Kadın: Türkan Yıldız

Evli iki çocuk annesi Türkan Yıldız (38)  eşine destek olmak için ve ayaklarının üzerinde durmak için  kendi işini kurdu.  Kişiye özel tasarım ürünler ve kişiye özel hediyelik eşyalar yapan Türkan Yıldız;  ” Kırsal kesimlerde kadın olmak zordur. Eşime destek olmak için ne yapabilirim diye düşünürken el yatkınlığı ma güvenerek ilk etapta akraba ve komşularıma bu tür eşyaları yapmaya başladım. Buralarda bu işi yapan yok denecek kadar az. Yeniceoba ve çevresinden, Konya’dan ve  Karaman’dan müşterilerim mevcut.” dedi.

İşi ile kendisinden bahsettiren Yıldız; ” Her işte bir zorluk vardır.  Eşim başta olmak üzere etrafımdaki  sevenlerimin destekleri sayesinde bu işi rahat ve güzel bir şekilde  yürütüyorum.” ifadelerini kullandı.

İşinin en güzel yanı,  insanlarla tanışmak ve arkadaş olmak diyen Yıldız; ” İşimi büyütmeyi, kendi araç gereçlerime  sahip olmayı,  küçük atölyeler kurmayı ve yeni modeller ve tasarımlar üretmeyi hedefliyorum.” şeklinde konuştu. İşini yıllardır zevkle yaptığını söyleyen Yıldız, müşterinin memnuniyeti sayesinde daha çok heveslenerek ve hırslanarak işini yaptığını belirtti. Son olarak Yıldız, Susan bir kadın,  biten bir hayal demektir dedi.