Yeniceoba Gazetesi

Bölgenin Nabzı

İlk zamanlar hastalığı tanımadığımız için hastalıktan korktuğumuzu söyleyen Yeniceobalı Diş Hekimi İlyas Kara, insanlar tedavi olmaya korkarken bizde tedavi etmeye korkuyorduk ifadelerini kullandı. İlyas Kara, “Pandeminin ilk 3 ayında neredeyse hiç hasta gelmiyordu. İki taraflı olarak hastalar bizden, biz hastalardan korkardık. Ama zamanla hastalığı tanıdık ve kendimizi bu hastalıktan korumayı öğrendik.” dedi.  Temel kural olarak maske, sosyal mesafe ve hijyene önem verildiği taktirde virüsten korunmuş oluruz. Dezenfekte konusuna da değinen Kara, “Kliniğimizi ortak temizleyici cihazlar ile düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Ayrıca kendimizi; çift maske, sperlik, koruyucu önlük, bone gibi ekipmanlarla da koruyoruz.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

“Virüsün Hayatı Durdurmasına İzin Vermeyin”

İnsanlar ihtiyaçlarını bir şekilde karşılamak durumundadır. Tedbirlerin alınması dahilinde her türlü diş tedavisinin yapılabileceğini belirten Kara, virüs var diye hayatınızı durdurmamak gerektiğini; maske, sosyal mesafe ve hijyenede dikkat etmek şartıyla diş tedavilerinin yaptırılabileceğini belirtti. Kara, “Sağlığınızı riske atmayın. Çünkü bu virüsün ne zaman biteceği belli değil. Fakat çok ihtiyaç yoksa klinik ve hastaneleri meşgul etmeyin.” şeklinde konuştu.

Son olarak Kara, bir an önce virüsün bitmesi için herkesin gerekli tedbirleri alması ve hayatın normale dönmesi için üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiği şeklinde konuştu.